CBS Телевизиска работилница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

CBS Телевизиска работилница е телевизска серија од 1952 година најпозната по тоа што тука се забележува една од раните појави на Одри Хепберн.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]