Angry Aryans

Од Википедија — слободната енциклопедија
Angry Aryans
ПотеклоДетроит, Мичиген
САД
ЖанровиХеjткор
Период на активностод 1994 година
ИздавачиTri-State Terror
Fourth Reich Skinhead Records

Angry Aryans е американска неонацистичка Хеjткор група, основана во 1994 година во градот Детроит, Мичиген[1].

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албум

Синглови & EPs

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Извори[уреди | уреди извор]