Alcohol 120%

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Alcohol 120%
A120 logo.png
Alcohol 120 percent.png
Помошник за создавање на графички податотеки во Alcohol 120%
Програмер:Alcohol Soft
Најново издание:2.0.2.5830 / ноември 16, 2013; пред 5 години (2013-11-16)
ОС:Microsoft Windows
Намена: CD/DVD емулација, записен програм
Лиценца:Proprietary, Demoware, Shareware
Мреж. место: Alcohol-Soft (developers)
Alcohol 120% Italy (Italian)

Alcohol 120% е програм за потврдување на слики на дискови и погонски емулатор создаден од Alcohol Soft.

Alcohol 120% може исто така што монтира слики на дискови, со подршка на нивниот соодветен медиски графички опис (.mds/.mdf) на форматот на сликата на дискот.

Надворешни врси[уреди | уреди извор]