29 век п.н.е.

Од Википедија — слободната енциклопедија

29 век п.н.е. — век кој започнал 1 јануари 2900 г. п.н.е. и завршил на 31 декември 2801 г. п.н.е.

Настани[уреди | уреди извор]

  • ...

Личности[уреди | уреди извор]

  • ...

Откритија[уреди | уреди извор]

  • ...