14П/Волф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

14P/Волф е периодична комета во Сончевиот Систем.

Макс Волф (Хајделберг, Германија) открил комета на 17 септември 1884 година.