Шаблон:Location map Шпанија Каталонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Каталонија
name Каталонија
border
coordinates
42.9978
-0.5481 ←↕→ 4.0243
40.4079
map center 41°42′10″ СГШ; 1°44′17″ ИГД / 41.70285° СГШ; 1.7381° ИГД / 41.70285; 1.7381
image Catalonia location map.svg
Location map Шпанија Каталонија