Прејди на содржината

Предлошка:Location map Шпанија Каталонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Каталонија
name Каталонија
border
coordinates
42.97
-0.042 ←↕→ 3.810
40.40
map center 41°41′06″N 1°53′02″E / 41.685° СГШ; 1.884° ИГД / 41.685; 1.884
image Catalonia location map.svg
Location map Шпанија Каталонија
image1 Catalonia_relief_location_map.svg
Location map Шпанија Каталонија