Шаблон:Infobox swimmer

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Infobox swimmer
[[Image:{{{image}}}|{{{imagesize}}}|220px}}]]
{{{caption}}}
Лични информации
Целосно име {{{fullname}}}
Прекар(и) {{{nickname}}}
Националност {{{nationality}}}
Место на живеење {{{residence}}}
Роден на {{{birth_date}}}
Роден во {{{birth_place}}}
Починал на {{{death_date}}}
Починал во {{{death_place}}}
Висина {{{height}}}
Тежина {{{weight}}}
Спорт
Земја {{{country}}}
Спорт {{{sport}}}
Дисциплини {{{strokes}}}
Клуб {{{club}}}
Тренер {{{coach}}}
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]