Предлошка:Infobox swimmer

Од Википедија — слободната енциклопедија
Infobox swimmer
[[Image:{{{image}}}|{{{imagesize}}}|220px}}]]
{{{caption}}}
Лични информации
Целосно име{{{fullname}}}
Прекар(и){{{nickname}}}
Националност{{{nationality}}}
Место на живеење{{{residence}}}
Роден на{{{birth_date}}}
Роден во{{{birth_place}}}
Починал на{{{death_date}}}
Починал во{{{death_place}}}
Висина{{{height}}}
Тежина{{{weight}}}
Спорт
Земја{{{country}}}
Спорт{{{sport}}}
Дисциплини{{{strokes}}}
Клуб{{{club}}}
Тренер{{{coach}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]