Шаблон:Country data Pakistan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Pakistan е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Пакистан Наслов на главата статија (Пакистан)
flag alias Flag of Pakistan.svg Назив на сликата (File:Flag of Pakistan.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Pakistan.svgNaval Ensign of Pakistan.svg
air forceAir Force Ensign of Pakistan.svgAir Force Ensign of Pakistan.svg
armyFlag of the Pakistani Army.svgFlag of the Pakistani Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Пакистан}} Пакистан
  • {{знамеикона|Пакистан|naval}}Пакистан

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Пакистан}} Пакистан Army
  • {{знамеикона|Пакистан|армија}}Пакистан

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PAK (преглед) Пакистан Пакистан

Пример за употреба

  • {{знаме|Пакистан}} Пакистан
  • {{знамеикона|Пакистан}}Пакистан

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|PAK}}Пакистан
  • {{државнознаме|PAK}} Пакистан
  • {{знаме|PAK}} Пакистан[[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]