Шаблон:Country data Непал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Непал е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Непал

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Непал Наслов на главата статија (Непал)
flag alias Flag of Nepal.svg Назив на сликата (File:Flag of Nepal.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
НПЛ (преглед)   Непал Непал
НЕП (преглед)   Непал Непал

Пример за употреба

  • {{знаме|Непал}}   Непал
  • {{знамеикона|Непал}}Непал

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|НПЛ}}Непал
  • {{државнознаме|НПЛ}} Непал
  • {{знаме|НПЛ}}   Непал