Шаблон:Country data Мадагаскар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Мадагаскар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мадагаскар Наслов на главата статија (Мадагаскар)
flag alias Flag of Madagascar.svg Назив на сликата (File:Flag of Madagascar.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MDG (преглед)Шаблон:Country data MDGШаблон:Country data MDG
MAD (преглед) Мадагаскар Мадагаскар

Пример за употреба

  • {{знаме|Мадагаскар}} Мадагаскар
  • {{знамеикона|Мадагаскар}}Мадагаскар

Употреба на алијас за пренасочување