Шаблон:Country data Бермуда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Бермуда е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бермуда Наслов на главата статија (Бермуда)
flag alias Flag of Bermuda.svg Назив на сликата (File:Flag of Bermuda.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1910Flag of Bermuda (1910–1999).svgFlag of Bermuda 1910.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BMU (преглед) Бермуда Бермуда
BER (преглед) Бермуда Бермуда

Пример за употреба

  • {{знаме|Бермуда}} Бермуда
  • {{знамеикона|Бермуда}}Бермуда

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бермуда|1910}} Бермуда
  • {{знамеикона|Бермуда|1910}}Бермуда

Употреба на алијас за пренасочување