Предлошка:Country data Бермуда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Бермуда е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бермуда

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бермуда Наслов на главата статија (Бермуда)
flag alias Flag of Bermuda.svg Назив на сликата (File:Flag of Bermuda.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1910Flag of Bermuda 1910.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BMU (преглед) Бермуда Бермуда
BER (преглед) Бермуда Бермуда

Пример за употреба

  • {{знаме|Бермуда}} Бермуда
  • {{знамеикона|Бермуда}}Бермуда

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бермуда|1910}} Бермуда
  • {{знамеикона|Бермуда|1910}}Бермуда

Употреба на алијас за пренасочување