Шаблон:Country data Џибути

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Џибути е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Џибути Наслов на главата статија (Џибути)
flag alias Flag of Djibouti.svg Назив на сликата (File:Flag of Djibouti.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
DJI (преглед)Шаблон:Country data DJIШаблон:Country data DJI

Пример за употреба

  • {{знаме|Џибути}} Џибути
  • {{знамеикона|Џибути}}Џибути

Употреба на алијас за пренасочување