Шаблон:Темна маглина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
{{{name}}}
Податоци (епоха {{{epoch}}})
Тип {{{type}}}
Ректасцензија {{{ra}}}
Деклинација {{{dec}}}
Оддалеченост {{{dist_ly}}}
Привидни димензии (V) {{{size_v}}}
Соѕвездие {{{constellation}}}
Физички особености
Забележителности -
Поврзано: темна маглина, маглини