Предлошка:Темна маглина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{name}}}
Податоци (епоха {{{epoch}}})
Тип{{{type}}}
Ректасцензија{{{ra}}}
Деклинација{{{dec}}}
Оддалеченост{{{dist_ly}}}
Привидни димензии (V){{{size_v}}}
Соѕвездие{{{constellation}}}
Физички особености
Забележителности-
Поврзано: темна маглина, маглини