Шаблон:Преместен разговор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Arrow icon.svg Овој е разговор е преместен во [[{{{1}}}]]. {{{2}}}
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Внесете го следново под насловот на темата на една страница за разговор:

{{Преместен разговор|Разговор:Википедија|2=~~~~}}
Arrow icon.svg Овој е разговор е преместен во Разговор:Википедија. Јас 00:26, 14 јуни 2009 (UTC)

(Ознаката 2= е потребна ако има други знакови „=“ во пораката, на пример ако Вашиот потпис содржи „=“.)

За да направите дополнителен коментар зошто прашањето е преместено и/или за да се потпишете за другите да знаат кој го преместил прашањето: {{Преместен разговор|Википедија:Селска чешма (Техника)|2=Ова прашање е поврзано со МедијаВики софтверот. --~~~~}}

Arrow icon.svg Овој е разговор е преместен во Википедија:Селска чешма (Техника). Ова прашање е поврзано со МедијаВики софтверот. --Јас 00:26, 14 јуни 2009 (UTC)

Пренасочувања до овој шаблон[уреди извор]

Можете да го користите и кодот {{премразг}} за да го повикате овој шаблон.

Видете исто така[уреди извор]