Шаблон:ПолКарта Доминика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Доминика
name Доминика
border
coordinates
15.7
-61.6 ←↕→ -61.1
15.15
map center 15°25′30″ СГШ; 61°21′00″ ЗГД / 15.425° СГШ; 61.35° ЗГД / 15.425; -61.35
image Dominica location map.svg
ПолКарта Доминика
image1 Dominique.png
ПолКарта Доминика