Предлошка:ПолКарта Доминика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Доминика
name Доминика
border
coordinates
15.7
-61.6 ←↕→ -61.1
15.15
map center 15°25′30″ N; 61°21′00″ W / 15.425° N; 61.35° W / 15.425; -61.35
image Dominica location map.svg
ПолКарта Доминика
image1 Dominique.png
ПолКарта Доминика