Шаблон:ПолКарта Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Австралија (превчитај)
име Австралија
гранични
координати
-9
111.5 ←↕→ 155
-44.5
средиште на картата 26°45′00″ ЈГШ 133°15′00″ ИГД / -26.75, 133.25
слика Australia location map.svg
ПолКарта Австралија
слика1 Australia relief map.jpg
ПолКарта Австралија