Предлошка:Location map Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Австралија
name Австралија
border
coordinates
-9
111.5 ←↕→ 155
-44.5
map center 26°45′ S; 133°15′ E / 26.75° S; 133.25° E / -26.75; 133.25
image Australia location map.svg
Location map Австралија
image1 Australia relief map.jpg
Location map Австралија