Шаблон:ПозКарта Палестина (автономни територии)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Палестински територии (превчитај)
име Палестински територии
гранични
координати
32.7050
34.0 ←↕→ 35.7940
30.9
средиште на картата 31°48′09″ СГШ 34°53′49.2″ ИГД / 31.8025, 34.897
слика Palestine location map.svg
ПозКарта Палестина (автономни територии)