Предлошка:Location map Палестина (автономни територии)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Палестински територии
name Палестински територии
border
coordinates
32.7050
34.0 ←↕→ 35.7940
30.9
map center 31°48′09″N 34°53′49″E / 31.8025° СГШ; 34.897° ИГД / 31.8025; 34.897
image West Bank and Gaza Strip location map.svg
Location map Палестина (автономни територии)