Шаблон:ПозКарта Обединетото Кралство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Положбена карта на Обединетото Кралство (превчитај)
име Обединетото Кралство
гранични
координати
61
-11 ←↕→ 2.2
49
средиште на картата 55°00′00″ СГШ 4°24′00″ ЗГД / 55, -4.4
слика United Kingdom location map.svg
ПозКарта Обединетото Кралство
слика1 United Kingdom relief location map.jpg
ПозКарта Обединетото Кралство