Предлошка:Location map Обединето Кралство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Обединето Кралство
name Обединето Кралство
border
coordinates
61
-11 ←↕→ 2.2
49
map center 55°00′ N; 4°24′ W / 55° N; 4.4° W / 55; -4.4
image United Kingdom adm location map.svg
Location map Обединето Кралство
image1 United Kingdom relief location map.jpg
Location map Обединето Кралство