Шаблон:Без извор

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Немаизвор)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Без извор/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

Овој шаблон ги категоризира страниците во Кат:Слики со непознат извор.

Параметрот non-free треба да биде подесен на „yes“ ако сликата е лиценцирана под тврдење за праведна употреба. Ова ќе го помести датумот за бришење два дена понапред. Имајте на ум дека при случај на слика за праведна употреба, подигнувачот мора да биде известен.