Шаблон:Недостасува опис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Недостасува опис/doc [уреди]

Сите датотеки што го имаат овој шаблон автоматски се додаваат во Категорија:Слики без опис, којашто е поткатегорија на Категорија:Слики за расчистување