Шаблон:Медизвори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Овој шаблон се става на врвот на статии од областа на медицината кои имаат потреба од повеќе веродостојни медицински извори. За статии кои не припаѓаат во овие области, ве молиме користете ги поопштите шаблони {{без извори}} и {{малку извори}}. Сите статии обележани со овој шаблон се наоѓаат во Категорија:Статии што бараат повеќе медицински извори.

Употреба[уреди извор]

{{медизвори|датум={{subst:DATE}}}}