Предлошка:Медизвори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка се става на врвот на статии од областа на медицината кои имаат потреба од повеќе веродостојни медицински извори. За статии кои не припаѓаат во овие области, ве молиме користете ги поопштите предлошки {{без извори}} и {{малку извори}}. Сите статии обележани со оваа предлошка се наоѓаат во Категорија:Статии што бараат повеќе медицински извори.

Употреба[уреди извор]

{{медизвори|датум={{subst:DATE}}}}