Шаблон:Контекст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Контекст|date=ноември 2019}}

Овој шаблон категоризира означени статии во Категорија:Статии на кои им треба контекст. Текстот во кутијата може да се прилагодува со назначување на параметарот 1=. Овој шаблон е самонаведување. Шаблонов не е корисен за замена.

Пренасочувања[уреди извор]

Видете исто така[уреди извор]