Шаблон:Контекст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди]

{{Контекст|date=септември 2015}}

Овој шаблон категоризира означени статии во Категорија:Статии на кои им треба контекст. Текстот во кутијата може да се прилагодува со назначување на параметарот 1=. Овој шаблон е самонаведување. Шаблонов не е корисен за замена.

Пренасочувања[уреди]

Видете исто така[уреди]