Прејди на содржината

Предлошка:Контекст/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

{{Контекст|date=јуни 2024}}

Оваа предлошка категоризира означени статии во Категорија:Статии на кои им треба контекст. Текстот во кутијата може да се прилагодува со назначување на параметарот 1=. Овој предлошка е самонаведување. Предлошкава не е корисна за замена.

Пренасочувања[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]