Шаблон:Катобј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Шаблонов служи за да даде кратко објаснување за категоријата во која се наоѓа.

Содржина на шаблонот[уреди извор]

Оваа категорија е наменета за {{{1}}}.

Каде параметарот {{{1}}} може да биде било каков текст, со или без врски.


Поврзано[уреди извор]