Предлошка:Катобј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Предлошкава служи за да даде кратко објаснување за категоријата во која се наоѓа.

Содржина на предлошката[уреди извор]

Оваа категорија е наменета за {{{1}}}.

Каде параметарот {{{1}}} може да биде каков било текст, со или без врски.


Поврзано[уреди извор]