Шаблон:Инфокутија Шкотска грофовија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{County}}}
Грофовија (до околу 1890)
Земја Шкотска
Админ. центар {{{CountyTown}}}
Површина
 • Вкупна {{{Size}}} км2
  {{{SizeRank}}} место
Чепменов код {{{ChapmanCode}}}