Предлошка:Инфокутија Шкотска грофовија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{County}}}
Грофовија (до околу 1890)
ЗемјаШкотска
Админ. центар{{{CountyTown}}}
Површина
 • Вкупна{{{Size}}} км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
 {{{SizeRank}}} место
Чепменов код{{{ChapmanCode}}}