Шаблон:Инфокутија Астрономски попис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{{name}}}
{{{image}}}
{{{caption}}}
Организација {{{organization}}}
Други називи {{{alt_names}}}
Бранова должина {{{wavelength}}}
Извори на податоци {{{source}}}
Цели {{{goals}}}
Производи {{{products}}}
Мреж. место
{{{website}}}
{{Инфокутија Астрономски попис
|background  = 
|name     = 
|image    = 
|caption   = 
|organization = 
|alt_names  = 
|wavelength  = 
|source    = 
|goals    = 
|products   = 
|website   = 
}}