Предлошка:Инфокутија Астрономски попис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Предлошка:Инфокутија Астрономски попис
Вид пописВикимедиина инфокутија Уреди на Википодатоците
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{{name}}}
[[File:{{{image}}}|frameless]]
{{{caption}}}
Други називи{{{alt_names}}}
Вид пописВикимедиина инфокутија Уреди на Википодатоците
Организација{{{organization}}}
Бранова должина{{{wavelength}}}
Производи{{{products}}}
Мреж. место{{{website}}}
{{Инфокутија Астрономски попис
|background  = 
|name     = 
|image    = 
|caption   = 
|organization = 
|alt_names  = 
|wavelength  = 
|source    = 
|goals    = 
|products   = 
|website   = 
}}