Чил Плеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Чил Плеј (Chill Play) е македонска музичка група формирана во Скопје. Гитаристот Даниел Шилев и пејачката Мила Миливоевиќ се членови од неговото создавање во 2013 година.[1] Како покривен бенд тие се активни веќе две години со бројни настапи во пабови и локации и неколку настапи на фестивали низ целата земја.

Репертоарот на овој млад бенд се состои од стари евергрини и нови хитови од различни жанрови како хип-хоп, тапан и бас, даб степ и други, кои се обработени во сопствена поп-рок верзија на бендот.

Наводи[уреди | уреди извор]