Чекори за сеќавање (роман)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чекори за сеќавање  
Чекори за сеќавање.jpg
корица на романот
АвторНиколас Спаркс
Наслов на
оригиналот
A walk to remember
ЗемјаСАД
ЈазикАнглиски
Жанр(ови)Драма
Романса

Чекори за сеќавање е легендарниот роман на писателот Николас Спаркс, чија оргинална верзија е излезена во октомври 1999 година на англиски јазик.