Црква Сентртаун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Црква Центретаун
Centretown United Church
McLeod-Stewarton United church Ottawa.jpg
Основни податоци
Место Отава, Канада
Држава Канада
Архитектонски опис
Архитект Q16043710
Архитектонски тип [[

Не успеав да го испишам својството P168: Property not found for label 'P168' and language 'mk'

]]
Карактеристики

Црквата Центретаун (англиски : Centretown United Church) е црква која се наоѓа во Отава, Канада и е во склопот на Канадската црква. Црквата била изградена во 2008 година.