Цаганхаирхан, Увс

Координати: 49°24′10″N 94°15′04″E / 49.40278° СГШ; 94.25111° ИГД / 49.40278; 94.25111
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цаганхаирхан (монголски: Цагаанхайрхан, бела планина) е област во Монголија во покраината Увс.

49°24′10″N 94°15′04″E / 49.40278° СГШ; 94.25111° ИГД / 49.40278; 94.25111