Худер, Селенге

Координати: 49°46′35″N 107°30′58″E / 49.77639° СГШ; 107.51611° ИГД / 49.77639; 107.51611
Од Википедија — слободната енциклопедија

Худер (монголски: Хүдэр) е област во Монголија во покраината Селенге.

49°46′35″N 107°30′58″E / 49.77639° СГШ; 107.51611° ИГД / 49.77639; 107.51611