Христијанска катедрала (Отава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
христијанска катедрала
Dominion Chalmers United Church
Dominion Chalmers United Church Ottawa.jpg
Основни податоци
МестоОтава, Канада

Црквата Доминион Шалмерс (англиски : Dominion Chalmers United Church) е црква која се наоѓа во Отава, Канада и е во склопот на Англиканската црква. Црквата била изградена во 19 век. Посветена е на Томас Шалмерс.