Хелена Норберг-Хоџ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хелена Норберг-Хоџ во 2009 година.

Хелена Норберг-Хоџ е основач и директор на Локална иднина, претходно познато како Меѓународно друштво за екологија и култура (ISEC). Локална иднина е непрофитна организација „посветена на ревитализација на културната и биолошка разновидност и зајакнување на локалните заедници и економии ширум светот“.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Local Futures - Local Futures“. Local Futures. Посетено на 7 October 2017.