Ха (Бутан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ха
ཧཱ / ཧས
Пошта во Ха
Пошта во Ха
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Bhutan" does not existМестоположба во Бутан.
Координати: 27°22′N 89°17′E / 27.367° СГШ; 89.283° ИГД / 27.367; 89.283Координати: 27°22′N 89°17′E / 27.367° СГШ; 89.283° ИГД / 27.367; 89.283
Држава Бутан
ОкругХа
Часовен појасBTT.00 (UTC+6)

Ха или Хас — град во Бутан во округот Ха.[1] Ха се наоѓа во близина на Сиким во долината Ха и главна стопанска дејност е одгледување ориз.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Geospatial Intelligence Agency

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]