Прејди на содржината

Харабали

Од Википедија — слободната енциклопедија

Харабали (руски: Харабали) — град во Астрахањската област, Русија.

Знаме на Харабали

Во 1989 година имало 18,566 жители, во 2002 година имало 18.296 жители и во 2010 година имало 18.209 жители.