Фиксна камата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поврзана со заеми емитувани од друштво, влада, или локална власт, кај кои каматниот износ што се исплаќа секоја година е утврден при самата емисија.