Фер игра (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Фер игра (англиски: Fair Play) — американски филм во режија на Даг Лиман. Главните улоги ги толкуваат: Наоми Вотс и Шон Пен.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Валери Плеим (ја игра Наоми Вотс) работи за ЦИА како таен агент. Еден ден, нејзиниот идентитет е откриен и тоа ќе ѝ ја загрози кариерата, но ќе го доведе во опасност и нејзиниот брак.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Fair Game (2010)“. IMDb.
  2. Антена, број 831, 30.5.2014, стр. 15.