ФК Илинден (Избишта)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Илинден е македонски фудбалски клуб од село Избишта, Општина Ресен. Клубот настапува во Општинска лига Ресен.